Archiwum 2021 Galerie zdjęć

Zajęcia z robotyki i programowania (25.08.21)

W środę odbyły się kolejne bezpłatne zajęcia z robotyki i programowania z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych Lego.

Głównym elementem zajęć jest powrót do relacji międzyludzkich — to czego brak najbardziej w nauce zdalnej. Na zajęciach stawiamy wyłącznie na praktyczną stronę nauki, która w najlepszy sposób utrwala oraz rozwija zainteresowania nauką, techniką. Jest to w skrócie inżynieria w małej skali, czyli: matematyka, fizyka, inżynieria, konstruowanie itd.

Zajęcia dla dzieci pobudzają kreatywność, rozwijają umiejętność logicznego myślenia, wysnuwanie wniosków przyczynowo-skutkowych. Dzieci poznają podstawowe pojęcia z zakresu robotyki, informatyki, programowania. Dowiadują się, czym właściwie jest robot, czym są czujniki i silniki. Budowane podczas zajęć konstrukcje robotów przystosowane są do poziomu uczestników oparte na autorskim programie nauczania. Do programowania kursanci wykorzystują stworzony specjalnie dla dzieci graficzny interfejs programowania. Każdy uczestnik ma do dyspozycji swój zestaw: klocki Lego Education oraz komputer z oprogramowaniem.

Kolejne zajęcia odbędą się w GOK Książki w dniach 31.08.2021 o godzinie od 13:00.