Nasze publikacje

Wieczór kolęd i pastorałek 2012

Od 1987r. w każdą ostatnią niedzielę stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach odbywa się koncert kolęd i pastorałek. Koncert, pt. „PANIE ,TYLKO CIEBIE POTRZEBA DZIŚ NAM”, który odbył się 29 stycznia był koncertem jubileuszowym. Kolędy i pastorałki rozbrzmiewały po raz 25. Koncert swoją obecnością uświetnili: Wójt Gminy Książki – Jerzy Polcyn z małżonką, Ks. Kanonik Henryk Trąpczyśki – proboszcz parafii Książki oraz Ks. Proboszcz Grzegorz Nadolny z Osieczka. Podczas koncertu zaśpiewał zespół „Książkowianka”, zespół dziecięcy „Skowronki”, wokalistki i wokaliści: Oliwia Kowalkowska, Karolina Węgrzyn, Martyna Ciupak, Karolina Polcyn, Nikola Fic, Irena i Dorota Angowska, Julia Skonieczna, Maciej Schroter oraz duet Jona Szmeichel (wokal) i Andrzej Nowak (akompaniament). Koncert zakończono uroczystą kolędą „Pójdźmy wszyscy do stajenki” którą zaśpiewali wszyscy wykonawcy wraz ze zgromadzoną publicznością. Na zakończenie Ks. Proboszcz Henryk Trąpczyński podziękował organizatorom za zorganizowanie koncertu.

Autor: Marianna Ciupak Dyrektor GOK Książki.