Archiwum 2023 Galerie zdjęć

Wakacje w GOK – warsztaty komiksu (28.06.23)

Za nami pierwszy dzień warsztatów tworzenia komiksu. Wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Książkach i Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych realizujemy zajęcia „Zaraź się komiksem. Warsztaty z komiksu jako alternatywa spędzania czasu wolnego. Pasja zamiast nałogów”. Zajęcia realizowane są ze środków GKRPA.

Warsztaty prowadzi Pan Piotr Machłajewski – kurator kilkudziesięciu wystaw komiksu zrealizowanych w galeriach polskich i zagranicznych m.in. w Paryżu, Tokio, Moskwie, Brukseli, Neapolu i Angoulême. Współpracuje z najważniejszymi polskimi twórcami komiksu. Zrealizował duże wystawy indywidualne Tadeusza Baranowskiego, Krzysztofa Gawronkiewicza, Bogusława Polcha, Jakuba Rebelki, Przemysława Truścińskiego i innych artystów. Publikuje teksty o komiksie i sztuce współczesnej. Współautor Histoire de la bande dessinée polonaise, pierwszej książki poświęconej historii komiksu polskiego w języku francuskim (wyd. Editions PLG 2019). Stypendysta MKiDN. Rysownik i scenarzysta komiksów.

Wspólnie z Panem Piotrem zachęcamy uczestników do rozwoju swoich pasji zamiast wybierania nałogów. Na pierwszym spotkaniu projektowaliśmy swoich bohaterów komiksu wybieraliśmy im światy w jakich będą osadzeni. Pan Piotr opowiedział nam trochę o kultowych komiksach, o historii komiksu.