Archiwum 2020 Galerie zdjęć

Uroczystości z okazji powrotu Książek do macierzy (18.01.20)

W sobotę odbyły się w naszej gminie obchody 100 Rocznicy Powrotu Książek do Macierzy. Po uroczystej mszy świętej koncelebrowanej przez księży Zbigniewa Żyndę oraz kanonika Edwarda Rogozę, uświetnionej oprawą muzyczną zespołu Książkowianka, uczestnicy za pocztami sztandarowymi udali się w pochodzie do parku przy Gminnym Ośrodku Kultury gdzie została oddana salwa honorowa. Na sali GOK odbyła się akademia zaprezentowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Książkach, rozmowa z porucznikiem Alojzym Jedamskim, prelekcja historyka Grzegorza Banasia a także podsumowanie konkursu plastycznego. W piwnicach gminnego ośrodka kultury przygotowana została wystawa monet oraz banknotów. W szkole podstawowej natomiast przy okazji skorzystania z poczęstunku można było obejrzeć wystawę prac nagrodzonych w konkursie plastycznym oraz broni i innych pamiątek z okresu wojennego.