Archiwum 2023 Galerie zdjęć

Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Książkach (04.05.23)

Co roku w maju przypada jedno z ważniejszych wydarzeń zapisanych w kalendarzu Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Książkach – DZIEŃ PATRONA.

Z tej okazji 4 maja 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach odbyło się przedstawienie wspominające twórczość i życie Henryka Sienkiewicza.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu szkoły. Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany przez panią Iwonę Domaciuk wraz  z uczniami klasy V a (Kalina Barszczewska, Monika Biziorek, Marta Dziura, Barbara Feruś, Zuzanna Majek, Marta Okońska, Amelia Wiśniewska), V b (Wiktoria Lewandowska, Maciej Macikowski), VI a (Seweryn Boniecki), natomiast dekoracja została wykonana przez panią Annę Polcyn.

Młodzi artyści recytowali, śpiewali, wcielili się w rolę postaci z powieści pt. „W pustyni i w puszczy”.

To była sentymentalna i pełna niesamowitych wrażeń „podróż’.

Po przedstawieniu uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły.