Archiwum 2021 Galerie zdjęć

Spotkanie autorskie z Robertem Małeckim (16.10.21)

16 października w Sali GOK w Książkach odbyło się spotkanie autorskie z Robertem Małeckim. Robert Małecki to politolog, filozof i dziennikarz a także nauczyciel kreatywnego pisania.

Laureat najważniejszych polskich kryminalnych trofeów literackich, w tym dwukrotnie Nagrody Wielkiego Kalibru (w 2019 roku nagroda za Skazę, w 2020 roku nagrodę czytelników za Wadę) oraz Nagrody Kryminalnej Piły ( w 2019 za Skazę).

Serca czytelników podbił serią kryminalną o komisarzu Bernardzie Grossie (Skaza, Wada, Zadra), oraz drugą o dziennikarzu Marku Benerze (Najgorsze dopiero nadejdzie, Porzuć swój strach, Koszmary zasną ostatnie).

Jego pierwszy thriller, Żałobnica uplasował się na drugim miejscu w rankingu najlepszych powieści kryminalnych 2020 roku wg ”Książek. Magazyn do czytania”. W kwietniu 2021 roku wydał kolejną powieść –thriller kryminalny „Zmora”. 29 września 2021 ukazała się najnowsza powieść Małeckiego „Najsłabsze ogniwo”.

Pan Robert Małecki opowiadał o swojej najnowszej książce ale także i o tym jak to się stało, że dziennikarstwo porzucił dla kariery pisarskiej. Zdradzał nam tajemnicę warsztatu pisarskiego oraz opowiadał o swoich inspiracjach.

Pan Robert buduje wspaniałą atmosferę na spotkaniu dzięki czemu każdy kto przychodzi na spotkanie z pisarzem czuje się jak na spotkaniu z dobrym znajomym bo rozmowa z pisarzem jest jak pogawędka przy kawie. Pytania płynęły z sali jedno po drugim a Pan Robert odpowiadał chętnie na każde z nich.

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Entuzjaści kultury-lepszy dostęp do kultury dla mieszkańców Gminy Książki” ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Kuźnia Inicjatyw Lokalnych w Lisewie.