Nasze publikacje

Podsumowanie 18 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Po raz jedenasty Gmina Książki zagrała w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab utworzony został przy Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach. W skład sztabu weszła Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Książkach, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Książkach.

Mimo mroźnej pogody 16 wolontariuszy przeszkolonych przez st. sierż. Mariusza Jabłońskiego, pod opieką nauczycieli Gimnazjum w Książkach – Krzysztofa Buchmieta, Anny Celmer, Katarzyny Brytan oraz Doroty Lisińskiej, kwestowało w miejscowości Osieczek, Łopatki i Książki. Najwięcej szczęścia miała grupa kwestująca w Osieczku – Aleksandra Krzyżanowska i Agata Straszewska, które uzbierały 436,97 zł.

Łączny dochód, który został przekazany do Fundacji, wyniósł 3.500,13 zł. Pieniądze przeliczyła komisja w składzie – Ewa Dymowska, Urszula Zakrawacz, Wiesława Dymowska, Anna Wasielewska oraz Barbara Cisek.

Zbiórce pieniędzy towarzyszyła licytacja gadżetów WOŚP oraz licytacja przedmiotów darczyńców – Artura Galczewskiego, Andrzeja Rochnowskiego i Mileny Betyna.

Podczas „orkiestry” można było kupić smaczne ciasto, jabłuszka, kawę i herbatę. O stoisko zadbały Janina Boroch, Alicja Kulas, Jadwiga Kanclerz, Grażyna Rodzik, Marzena Lisińska, Eugenia Mierzwa, Milena Betyna , Krystyna i Michał Heberlej oraz piekarnia w Ksiązkach. Dochód ze sprzedaży przekazany został na rzecz WOŚP.

Również o to ażeby zwiększyć środki na ten zaszczytny cel postarali się Fiona i Shrek wykonując pamiątkowe zdjęcia. W postacie te wcielili się Agata Lisińska i Łukasz Murawski.

W programie artystycznym wystąpiły zespoły wokalne i taneczne ze Szkoły Podstawowej, Przedszkola i Gimnazjum w Książkach oraz z Gminnego Ośrodka Kultury.

Za pomoc w zorganizowaniu XVIII Finału WOŚP dziękuję wszystkim wymienionym oraz Wójtowi Gminy Książki, OSP w Książkach za wspaniałe „światełko do nieba” Pawłowi Bobrowiczowi – za przeprowadzenie licytacji, Andrzejowi Nowakowi za pomoc organizacyjną i poprowadzenie wspólnie z Mateuszem Baradziejem „ mini dyskoteki”dla młodzieży, zaangażowanemu społeczeństwu oraz pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach.

Autor: Marianna Ciupak Dyrektor GOK Książki.