Nasze publikacje

Otwarcie wystawy malarstwa Pani Cecylii Szymańskiej

Dnia 26 marcia br. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarstwa Pani Cecylii Szymańskiej pod tytułem „Z DALEKA I Z BLISKA”

Cecylia Szymańska

Jest mieszkanką wsi Dębowa Łąka.

Już od lat dziecięcych interesowała się plastyką a przede wszystkim rysowaniem i malowaniem. Brała udział w konkursach szkolnych uzyskując doskonałe wyniki. Bardzo chciała doskonalić swoje umiejętności oraz uczyć tej pięknej sztuki innych.

Po ukończeniu szkoły podstawowej postanowiła podjąć edukację w Liceum Pedagogicznym w Grudziądzu w klasie o profilu plastycznym .Należała tam do kółka plastycznego gdzie pod okiem fachowców rozwijała swoje umiejętności. Dalszą edukację podjęła w Studium Nauczycielskim na kierunku wychowanie plastyczne. Następnie studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom otrzymała w roku 1989 w pracowni prof. Mieczysława Ziomka. Uczyła plastyki w Szkole Podstawowej w Dębowej Łące oraz Łobdowie.

Tematyka jej prac jest różnorodna: pejzaże, kwiaty, natura martwa, a nawet portrety. Maluje to co ją otacza,to co jest najbliżej, to co jest najbliższe jej sercu ale również to co ją zauroczyło mimo, że jest daleko. Stąd też tytuł wystawy – „Z DALEKA I Z BLISKA”.

Wśród prac znajdą się zarówno obrazy olejne, jak i akwarele czy rysunki.

Co roku Pani Cecylia uczestniczy w plenerach organizowanych przez Sekcję plastyczną „PLENER” przy Związku Nauczycielstwa Polskiego w Toruniu.

Zorganizowała wiele wystaw oraz ukończyła szereg kursów udoskonalających.

Autor: Marianna Ciupak – Dyrektor GOK w Książkach.