Nasze publikacje

Obchody uroczystości beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II

W Książkach uroczyście obchodzono Beatyfikację Jana Pawła II.

Obchody rozpoczęły się otwarciem w dniu 28.04.2011 r. wystawy „JAN PAWEŁ II OREDOWNIK PRAWDY”. Prezentowane podczas wystawy materiały zostały udostępnione przez mieszkańców Książek. W dniu 30 kwietnia odbył się konkurs recytatorski twórczości Karola Wojtyły. Komisja w składzie: Ks. Henryk Trąpczyński, katechetka Magda Kesler i kier. GBP Barbara Cisek przyznała I miejsce Aleksandrze Sołtys z Rywałdu, dwa drugie miejsca- Annie Mrowiec z Książek i Jarosławowi Szczepaniakowi z Zaskocza, III miejsce Karolinie Węgrzyn z Łopatek oraz dwa wyróżnienia – Bartoszowi Pastuszakowi z Łopatek oraz Karolinie Sołowiej z Książek. 1 maja odprawiona została uroczysta msza święta dziękczynna. Po mszy świętej odbył się koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II „TOBIE OJCZE ŚWIETY”. W koncercie zaśpiewali: Szkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej w Książkach , zespół „Skowronki”, zespół „Ksiazkowianka”,Karolina Węgrzyn, Monika Komorowska, Martyna Ciupak i Maciej Schroter. Nie jedna osoba podczas koncertu uroniła łzę radości z tego, że mamy w niebie orędownika, Wielkiego Polaka – Jana Pawła II.

Autor: Marianna Ciupak Dyrektor GOK Książki.