Gminny Ośrodek Kultury w Książkach

87-222 Książki, ul. Szkolna 4

Nasze publikacje

Obchody Święta Niepodległości 2011

W przeddzień Święta Niepodległości w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach odbyła się uroczysta akademia. W przedstawieniu pt. „Moja Ojczyzna” wystąpili uczniowie kl. IV – VI z kółka teatralnego „PSZCZÓŁKI ZE SZKÓŁKI” ze Szkoły Podstawowej w Książkach pod kierownictwem Pani Marleny Barszczewskiej.

11 listopada o godz. 10.00 w kościele pw. Trójcy Świętej odprawiana została uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny . Podczas mszy św. zaśpiewał zespół „Książkowianka”.

Delegacja z Gminy Książki z Wójtem Jerzym Polcynem uczestniczyła również w obchodach organizowanych przez Urząd Marszałkowski w Toruniu. Na uroczystości udała się wraz z grupą harcerzy z 73 Drużyny Harcerskiej „Skarbiec” z Książek. Delegacja wraz harcerzami na cmentarzu komunalnym złożyła kwiaty pod pomnikiem ku czci poległych w obronie ojczyzny w latach 1918 – 1921, uczestniczyła w mszy świętej w kościele garnizonowym oraz w uroczystości pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie także złożyła pamiątkową wiązankę kwiatów. Z dużym zainteresowaniem wszyscy obejrzeli inscenizację historyczną w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej 63. Toruńskiego Pułku Piechoty oraz wysłuchali koncertu Orkiestry Garnizonu Toruń.

Autor: Marianna Ciupak Dyrektor GOK Książki.