Archiwum 2023 Galerie zdjęć

Obchody Narodowego Święta Niepodległości (11.11.23)

Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Książki rozpoczęła tradycyjnie uroczysta msza święta z uczestnictwem pocztów sztandarowych OSP w Książkach oraz Osieczku a także Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Książkach. Mszy świętej przewodniczył i wygłosił kazanie proboszcz Parafii Książki, ks. Zbigniew Żynda.

Uczestnicy wydarzenia po zakończonej mszy świętej udali się korowodem prowadzonym przez poczty sztandarowe do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się przepiękna i dająca wiele do myślenia o wolności i niepodległości część artystyczna, przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Książkach pod kierownictwem Pani Marleny Barszczewskiej. Występ zakończył się gromkimi brawami wypełnionej po brzegi sali GOK. Pan Wójt Gminy Książki, Krzysztof Zieliński przedstawił widowni, pierwszy raz powołaną w naszej Gminie, Radę Młodzieżową. Zwieńczeniem akademii było losowanie wśród uczestników wydarzenia nagród w postaci flag narodowych oraz z herbem gminy.

🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱