Archiwum 2022 Galerie zdjęć Konkursy

Konkurs recytatorski „Na skrzydłach Pegaza” (11.04.22)

11 kwietnia 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach odbył się konkurs recytatorski, którego celem było propagowanie wśród młodzieży poezji i twórczości polskich poetów i pisarzy nawiązujących w swoich utworach do Polski, rozbudzanie wrażliwości na piękno literatury polskiej, rozwijanie uzdolnień, a także doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz uwrażliwianie na piękno i bogactwo form ekspresji w języku polskim.

Organizatorami konkursu były nauczycielki języka polskiego: pani Marlena Barszczewska, pani Iwona Domaciuk, natomiast wygłaszane z pamięci teksty oceniali: pani Katarzyna Jędrzejewska, pani Małgorzata Ziarnik, pani Katarzyna Zaworska, pan Jerzy Cyran.

W miłej atmosferze wysłuchaliśmy recytacji w wykonaniu uczniów klas IV –VIII, którzy odtworzyli teksty najwybitniejszych polskich poetów, a w przerwie na obrady komisji, zobaczyliśmy inscenizację II części „Dziadów” Adama Mickiewicza, którą przygotowali uczniowie klas VII pod kierunkiem pani Marleny Barszczewskiej.

Na zakończenie wręczono nagrody, a także dyplomy i słodkie upominki.

I miejsce zajęła uczennica klasy V a – Maja Szymborska.

II miejsce zajęła uczennica klasy VII a – Weronika Wiśniewska.

III miejsce zajęli: uczeń klasy IV b – Maciej Macikowski oraz uczennica klasy VII c – Zuzanna Rasielewska.

Wyróżniono również uczennicę klasy VIII b – Darię Grębosz oraz ucznia klasy VIII c – Wojciecha Kamyckiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

I.Domaciuk