Archiwum 2019 Galerie zdjęć Konkursy

Konkurs i Apel Patriotyczny (13.09.19)

Dnia 13 września 2019 r. koło patriotyczne pod opieką p. Magdaleny Kesler przedstawiło Apel pt. „Nasz patriotyzm”. Uczniowie przybliżyli swoim kolegom i koleżankom obchodzoną corocznie uroczystość patriotyczno – religijną przy pomniku Łopatkach. W przedstawieniu ukazali rys historyczny mieszkańców gminy Książki, którzy zginęli w czasie II wojny światowej.

Drugą częścią apelu było ogłoszenie wyników konkursu patriotycznego pt. „Gmina Książki – miejsca związane z historią naszych przodków” 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Celem konkursu było przygotowanie dzieci i młodzieży do budowania społeczeństwa obywatelskiego poprzez kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, uwrażliwienie na historie naszego regionu i rozwijanie pasji historycznych. Konkurs został zorganizowany dzięki wsparciu Pana Wójta Gminy Książki Krzysztofa Zielińskiego.

W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas 4 – 8 naszej szkoły. Jury wyłoniło zwycięzców:

• I miejsce Karolina Lipińska kl.5c,
  • I miejsce Krzysztof Majta kl. 5c,
  • II miejsce Maja Komorowska kl. 6c,
  • III miejsce Oliwia Kamycka kl.5c,
  • Wyróżnienie Wiktoria Mędryk kl.5c.

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wszystkim gratulujemy!

Konkursowe prace plastyczne zostały wystawione w Szkole Podstawowej w Książkach.