Nasze publikacje

Jakie działania prowadzone są w GOK Książki?

Chyba nadal nie wiele osób wie, co dzieje się w Gminnym Ośrodku Kultury oraz jakie działania prowadzimy na rzecz naszej gminnej społeczności.

Właściwie powinienem zacząć od tego, że GOK jest otwarty dla wszystkich – od osób najmłodszych do osób w podeszłym wieku. Każdy może do niego przyjść, złożyć swoją propozycję na ręce Pani dyrektor Marianny Ciupak i jestem pewien, że każda propozycja zostanie rozpatrzona i tylko jeśli Pani dyrektor będzie miała czas to na pewno zajmie się tym od ręki i wyda opinię na temat propozycji. Skąd to wiem? Ponieważ sam przybliżałem Pani dyrektor nie raz mniej lub bardziej mądre pomysły, które od ręki były komentowane oraz od razu podejmowaliśmy działania dążące do konsensusu w danej sprawie i działań organizacyjnych (jeśli tylko pomysł był dobry). Tak na prawdę wystarczy tylko chcieć coś zrobić i oczywiśćie nie tylko złożyć propozycję ale później pomóc w organizacji danego przedsięwzięcia. Czas najwyższy już skończyć z erą ludzi, którzy dostają wszystko podane na talerzu a później i tak wybrzydzają – czas najwyższy zacząć działać. Jeśli tylko znajdzie się osoba chętna do działania, na pewno nie zostanie z Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach wyrzucona.

Przechodząc do konkretów – GOK Książki ma dość szeroką ofertę przygotowaną zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób starszych. Istnieje wiele kół zainteresowań oraz zespołów i cały czas jest możliwość aby powstawały nowe. Jeśli powstanie nowego zespołu wiązałoby się z kosztami możemy spróbować napisać projekt o dofinansowanie lub poszukać sponsorów. Poza zespołami i kołami zainteresowań Gminny Ośrodek Kultury w miarę możliwości stara się organizować czas wolny dzieci i młodzieży w okresach wakacyjnych. Objawia się to chociażby poprzez organizowanie warsztatów, zajęć rozwijających kreatywność wśród dzieci i młodzieży, czasami organizacji zajęć dość nietypowych jak np. te które organizujemy w tegoroczne wakacje a mianowicie warsztaty lepienia z gliny o których pewnie niedługo szerzej napiszemy na stronie internetowej oraz oczywiście zakupem nowego sprzętu jak np. trampoliny. Poza tym, każdy kto tylko chce, może w czasie poza lekcyjnym skorzystać z kafejki internetowej czy też pograć w tenisa stołowego.

Jak widać oferta jest dość szeroka i cały czas może się rozszerzać jeśli tylko osoby zainteresowane będą tego chciały. Myślę, że w naszym GOK-u panuje dość spokojna i zdrowa atmosfera, nikt nikogo nie gryzie, nikt na nikogo nie krzyczy za złe pomysły. Trzeba się tylko przemóc i przyjść a na pewno przyjmiemy nowe osoby chcące się rozwijać z otwartymi ramionami.

Autor: Andrzej Nowak – moderator strony GOK Książki.