Nasze publikacje

Historia strony internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach

Strona internetowa Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach zaczęła powstawać na początku wakacji w roku 2009. Pierwsza jej odsłona miała miejsce dnia 16 lipca 2009. Z tego też dnia pochodzi pierwszy wpis w dziale aktualności. Początkowo serwis nie był duży. Założeniem było, że będzie to serwis niewielki, który będzie informował o bieżących działaniach GOK oraz będzie zawierał jakąś niewielką galerię zdjęć. Z czasem jednak serwis się rozrastał – powstawały kolejne działy takie jak Harmonogram Zajęć, Koła zainteresowań i zespoły, Ankiety, Galeria filmów oraz inne.Nie przewidzieliśmy tego, że nasza strona internetowa się tak rozrośnie.

W końcu przyszedł czas na zmiany. Serwis się tak rozrósł, że zaczął robić się dość trudny w obsłudze oraz zawierał pewne niewielkie błędy, którymi tak czy inaczej trzeba było się zająć. Jako twórca strony doszedłem do wniosku, że trzeba się tym jak najszybciej zająć, bo im dłużej będę z tym zwlekał tym więcej później będzie pracy. Dlatego po 8 miesiącach istnienia serwisu została utworzona jego nowa wersja, w której zostało usuniętych wiele małych błędzików w kodzie, kod generalnie został zoptymalizowany do szybszego działania a cały serwis jest bardziej intuicyjny i przyjazny dla przeciętnego użytkownika.

Poniżej można znaleźć kilka zrzutów ekranu z poprzedniej wersji serwisu.