Archiwum 2019 Galerie zdjęć

Gra terenowa „Podchody ze świętymi” (31.10.19)

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Książkach mieli przyjemność kolejny raz włączyć się w przygotowanie gry terenowej „Podchody ze świętymi” zorganizowanej z inicjatywy proboszcza Parafii pw. Trójcy Świętej w Książkach. Poza GOK, GBP i proboszczem w organizację wydarzenia włączyli się również wolontariusze: mieszkańcy gminy, starsza młodzież, siostra zakonna, lokalni przedstawiciele służby zdrowia oraz nauczyciele. Zabawa była ciekawą alternatywą dla skomercjalizowanego święta Halloween. Podobnie jak w poprzednich edycjach wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i przystąpiło do niego ponad trzydzieścioro dzieci.

Uczestnicy przed rozpoczęciem zabawy udali się z opiekunami na cmentarz, gdzie odmówili różaniec w intencji zmarłych po czym podzielili się na pięć grup i wraz z opiekunami ruszyli się do pięciu punktów wyznaczonych na mapie. W każdym z nich czekały przeróżne zadania do wykonania takie jak wyzwania sportowe, quiz na temat organów kościelnych, poszukiwania książek o świętych w zbiorach bibliotecznych oraz inne. Nagrodą za poprawne zaliczenie wyznaczonych celów był kod QR, po którego zeskanowaniu na ekranie telefonu wyświetlał się obraz świętego wraz z jednym zdaniem, które go charakteryzowało.

Po zebraniu wszystkich kodów dzieci udały się do GOK na podsumowanie zabawy, ciepłą herbatę oraz słodki poczęstunek. Nie zabrakło tam też wspólnych, radosnych tańców lednickich.