Archiwum 2019 Galerie zdjęć

Dożynki Gminne w Łopatkach (24.08.19)

Sołectwo Łopatki gościło w tym roku mieszkańców całej gminy oraz przyjezdnych gości, którzy świętowali dożynki gminne.

Święto plonów rozpoczęło się mszą świętą polową celebrowaną przez ks. Edwarda Rogozę.

Tegorocznymi starostami dożynek byli: Pani Krystyna Krawczyk z miejscowości Blizno oraz Pan Bogumił Kowalski z miejscowości Blizienko.

Sześć sołectw zaprezentowało piękne wieńce dożynkowe, spośród których do reprezentowania na dożynkach powiatowych w Płużnicy wybrano wieniec sołectwa Zaskocz.
Wybór ten nie był łatwy, więc wszystkie sołectwa zostały nagrodzone, zarówno za wykonanie przepięknych wieńców jak i koszy dożynkowych.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowywaniu tegorocznego gminnego święta plonów.

(Informacja z Facebooka Gminy Książki)

Sponsorzy:

• Państwo Elżbieta i Andrzej Kępińscy