Archiwum 2021 Galerie zdjęć

Dożynki Gminne (26.08.21)

W czwartek odbyły się Dożynki Gminne połączone z odpustem parafialnym. Podobnie jak w ubiegłym roku, ze względu na pandemię, zostały one ograniczone do uroczystej mszy świętej odprawionej w intencji rolników oraz parafian przez ks. Wojciecha Jonika, proboszcza parafii pw. św. Wawrzyńca w Ryńsku oraz ks. Zbigniewa Żyndę, proboszcza parafii pw. Trójcy Świętej w Książkach. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Wojciech. Msza Święta została uświetniona śpiewem zespołu Książkowianka przy akompaniamencie Andrzeja Nowaka. Tegorocznymi starostami dożynek byli Wojciech Wiśniewski oraz Beata Śmigiecka, którzy na ręce Wójta oraz Proboszcza w trakcie uroczystości złożyli chleby dożynkowe. Wieniec oraz dekoracja ołtarza przygotowane zostały przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach.