Archiwum 2023 Galerie zdjęć

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja (27.04.23)

W czwartek uczniowie Szkoły Podstawowej w Książkach mieli okazję obejrzeć premierowy występ sceniczny poświęcony Konstytucji 3-go maja, który został wykonany przez ich rówieśników. Jest to bardzo ważna data dla Polski, ponieważ właśnie 3 maja 1791 roku uchwalono pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucję. Konstytucja ta była wyrazem pragnienia wolności, równości i niepodległości Polski oraz zapoczątkowała nowoczesną formę rządów w Polsce.

Występ ten miał na celu przybliżenie uczniom historii Konstytucji 3-go maja oraz zwrócenie uwagi na jej ogromne znaczenie dla polskiej historii i dziedzictwa. Może to pomóc uczniom zrozumieć i docenić wartość demokracji oraz praw i wolności, które są niezwykle ważne dla naszej współczesnej cywilizacji.

Warto pamiętać, że edukacja historyczna jest niezwykle ważna dla każdego narodu, ponieważ pozwala zrozumieć i docenić dziedzictwo przodków oraz kształtować tożsamość narodową.

Program artystyczno-muzyczny zostanie zaprezentowany w Gminnym Ośrodku Kultury mieszkańcom naszej gminy po uroczystej mszy świętej, która odbędzie się 3 maja o godzinie 8:00 w kościele parafialnym w Książkach.