Archiwum 2019 Galerie zdjęć

Mikołajki 2019 (07.12.19)

W sobotnie południe wiele atrakcji dla dzieci oraz lokalnej społeczności zapewnili organizatorzy Mikołajek.

Wydarzenie rozpoczęło się rejestracją uczestników I Gminnego Biegu Mikołajkowego, z których każdy otrzymał tzw. pakiet startowy przygotowany przez pracowników Szkoły Podstawowej w Książkach. Po oficjalnym powitaniu uczestników przez Wójta Gminy Książki, Krzysztofa Zielińskiego, który zapewnił że jest to pierwsze i na pewno nie ostatnie wydarzenie tego typu w naszej gminie, odbyła się rozgrzewka poprowadzona przez Panią Agnieszkę Krause. Już chwilę później młodsza grupa dzieci wyruszyła w pierwszą przygotowaną na to wydarzenie trasę. Drugi, dłuższy bieg skierowany był do młodzieży oraz grupy osób uprawiających Nordic Walking. Pomysłodawcą biegu mikołajkowego był Wójt Gminy Książki, Krzysztof Zieliński.

Za zabezpieczenie tras odpowiadali druhowie OSP z terenu gminy oraz policja.

Uczestnicy wydarzenia mogli zregenerować siły przy ciepłej kiełbasce z grilla ufundowanej przez Radę Sołecką Gminy Książki, ciastkach oraz herbacie, kawie a także gorącym barszczyku. Poczęstunek przygotowali pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej.

Ogłoszenie zwycięzców biegów oraz rozdanie medali odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie miał miejsce również pokaz profesjonalnego iluzjonisty, Jakuba Cichockiego, który został zaproszony przez GBP i GOK. Prezentowane sztuczki wywołały wiele śmiechu oraz podziwu. Pan Jakub na zakończenie występu podzielił się z widownią tajnikami jednej ze sztuczek.

Nie mogło zabraknąć również spotkania ze świętym Mikołajem oraz słodkich prezentów. W tym roku w rolę świętego Mikołaja wcielił się… święty Mikołaj we własnej osobie! Kto nie wierzy, ten niech obejrzy zdjęcia.

Zwieńczeniem wydarzenia było wspólne strojenie choinki. Dzieci przy pomocy pracowników gminy a także samego Pana Wójta przyozdobiły świąteczne drzewko ozdobami przygotowanymi przez dzieci z Koła Plastycznego działającego przy GOK oraz Klub Rękodzieła Artystycznego Węzełek a także tymi przyniesionymi przez siebie.

Mikołajki 2019 przeszły do historii jako impreza, która okazała się dużym sukcesem, który nie miałby miejsca bez zaangażowania i ścisłej współpracy wielu instytucji w tym między innymi Gminy Książki, Szkoły Podstawowej i Przedszkola, Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnej Biblioteki, Rady Sołeckiej oraz druhów OSP i policji.

Zdjęcia wykonane zostały przez firmę AndNow Projekt Andrzej Nowak oraz pracowników GOK.