Archiwum 2019 Galerie zdjęć

Warsztaty kulinarne z LGD (26.11.19)

We wtorek w naszym Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty kulinarne zorganizowane przez Lokalną Grupę Działania Ziemia Wąbrzeska.

Tegorocznej jesieni nawiązujemy do tradycji kulinarnych związanych z przygotowaniem potraw z mięsa gęsiego. Taka tematyka warsztatów pozwala na doskonalenie umiejętności kulinarnych uczestników warsztatów w zakresie wykorzystania gęsiny oraz promowania mięsa gęsiego, które według tradycji kulinarnych powinna często gościć na stołach kujawsko – pomorskich domostw. Warsztaty to także aktywizacja lokalnej społeczności oraz swoista platforma pozwalająca na wymianę przepisów i kulinarnych doświadczeń wśród uczestników. Spotkania z mieszkańcami pozwalają także na bieżące przekazywanie informacji na temat bieżących naborów wniosków oraz efektów wdrażania strategii.

Strona internetowa LGD Ziemia Wąbrzeska