Archiwum 2019 Galerie zdjęć

Koncert Kolęd i Pastorałek (06.01.19)

Dzisiaj w naszym Gminnym Ośrodku Kultury odbył się koncert kolęd i pastorałek pt. „Wspólne kolędowanie”. Spotkanie rozpoczęły jasełka przygotowanie przez członków szkolnego koła Caritas działającego przy Szkole Podstawowej w Książkach pod opieką Pani Magdy Kesler. Na scenie zaśpiewały i zagrały również zespoły Książkowianka oraz NowiMy. Dzięki uprzejmości uczestników spotkania – Państwa Sacha, przed występem Magdy Sacha poznaliśmy historię dwóch kolęd – Dzisiaj w Betlejem oraz Przybieżeli do Betlejem pasterze. Uczestnicy nie tylko włączali się we wspólne kolędowanie ale mieli także okazję na zakończenie stworzyć profesjonalny chór, który wykonał utwory „Tryumfy Króla Niebieskiego” oraz 12 zwrotek „Oj Maluśki” z partiami solowymi. Poczuciu rodzinnej atmosfery pomagała herbata, kawa oraz ciastka i ciasta przygotowane przez uczestników spotkania oraz Gminny Ośrodek Kultury.