Archiwum 2021 Galerie zdjęć

Złoty Jubileusz Par Małżeńskich (24.08.21)

Złote Gody w Gminie Książki 👩‍❤️‍👨🌹

W dniu 24 sierpnia 2021 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. Ten piękny jubileusz stał się okazją do uhonorowania 10 par z terenu Gminy Książki Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.🏅 Jest to jedyne odznaczenie przyznawane przez głowę państwa za staż małżeński. Wśród zacnego grona dostojnych jubilatów znaleźli się:

1) Państwo Janina i Stanisław Boroch,
2) Państwo Stefania i Zdzisław Szwiec,
3) Państwo Stanisława i Emil Kochan,
4) Państwo Krystyna i Henryk Manerowscy,
5) Państwo Maria i Bolesław Zych,
6) Państwo Maria i Adam Szrajer,
7) Państwo Danuta i Jan Lewandowscy,
8) Państwo Gabriela i Mieczysław Mucha,
9) Państwo Stefania i Zygmunt Skwark,
10) Państwo Krystyna i Józef Szrajer.

W imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej medale wręczył Wójt Gminy Książki Krzysztof Zieliński. W ceremonii asystowali Przewodniczący Rady Gminy Marek Macikowski i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Anna Ojdowska. Były gratulacje, kwiaty i życzenia. Nie zabrakło również Marszu Mendelsona, toastu lampką szampana oraz tradycyjnego „Sto lat”. Miłymi akcentami uroczystości były pamiątkowe fotografie oraz słodki poczęstunek. W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli także najbliżsi jubilatów. Tego typu uroczystość budzi zawsze dużo emocji i wzruszeń. Jest ważna nie tylko dla jubilatów i ich rodzin, ale także dla władz samorządowych. Każda z tych par ma swój wkład w tworzenie społeczności gminnej. Jest pięknym przykładem dla młodego pokolenia, jak należy żyć. Małżonkowie z dumą opowiadali o swoich dzieciach, wnukach i prawnukach. Wszystkim Jubilatom serdecznie gratulujemy, życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności i kolejnych tak pięknych jubileuszy.